Víte vše o pedikúře

Pedikúra

Ahoj ahoj ….Takže, otevřené botičky, sandálky a nožky jsou vystaveny světu. Která žena by nechtěla mít krásné a upravené nožky?

Ne všechny nohy jsou však dokonalé, ale jsou lidé, kteří o své nohy pečují a jsou i tací kdo by se měl raději stydět. Sundáme ponožky, zimní boty a opa pa… to co vidíme dole – překvápko – to jsou naše nohy.

Který nás nosí celý život, živěji nás a taky potřebují naší péči. Ale… Mnozí z nás svoje nohy nechávají ležet doslova  ladem.


Vité že,  ve starověkém Římě a Řecku měla hygiena nohou velmi vysokou úroveň. Ovšem hygienická očista nebyla přístupná každému. Patřila jen vyvoleným. Byla výsadou vyšších vrstev. 19 století bylo významné v dějinách pedikúry ve Francii a v Německu, začala léčebna péče o nohy.

Zakladatelem moderny pedikúry byl Dr. Scholle. Dr. Scholle vyráběl a taky doporučoval klientům speciální ortopedické pomůcky. Spojení teorie a praxe znamenalo velký pokrok, pro oblast péče o nohy.

Je dobře vědět, chceme-li mít zdravé nohy, že nejvíce záleží na výběru a koupí vhodné obuvi. Obuv je potřeba vybírat, aby nám dobře seděla, nikdy nesmí nic tlačit, je nutné mít dostatek prostoru pro prsty.

Obuv je dobře kupovat celokoženou. Stélka by měla být buď textilní, nebo kožená. Jsou to materiály prodyšní. U plastových svršků a umělých podšívek dochází k velkému pocení nohou a proto nohy mohou trpět různými nemocemi např. plísněmi. Obuv by se měla často střídat. Důvod? Naše klenba je jako všechny kostí v našem těle si zvyknou na stejnou věc, to znamená, pokud nosíme boty na vysokém podpatku, docílíme toho že tlak na Achillovu patu je tak velký až dochází ke zkracování šlachy.

Nošení obuvi  bez podpatku je taky špatné, obzvláště pro lidi s plochou nohou. Dochází k deformaci klenby a vybočení kotníku dovnitř. Způsobují to velký problémy v pokročilém věku, jsou to bolesti kolen, kyčlí a páteří.

Podpatek by měl být přijatelně vysoký. Optimální  výška je 3cm.

Tak zas někdy příště …

Post a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*