MMA v průmyslu nehtového desingu

Materiály

Tento článek je určený ne jenom nehtovým specialistům, ale také všem, kteří si váží svého zdraví. 

Vstupem ČR do EU (už jsem to vyprávěla na úvodní stránce ale jak se říká – opakování matka moudrostí) se otevřely hranice pro export a import v rámci EU, v současnosti se dá na náš trh dovézt jakýkoliv produkt. Bohužel, některé i s obsahem nebezpečných látek. Dovezené zboží v rámci EU nikdo nekontroluje, a proto se objevili i v nehtovém designu různé laciné značky.

Je to zkrátka tak, že cena se stává tím nejdůležitějším faktorem pří rozhodování a výběru značky pro práci nehtového designera.


Co to vůbec je – MMA?

Metylmetakrylan – chemická látka, která byla v začátcích rozvoje modeláže součástí tekutého priméru a monoméru používaného při akrylové/porcelánové metodě modelování nehtů.

Musíme si uvědomit, že v současné době bohužel neexistují žádná pravidla používání tekutých primérů a monomérů s MMA složkou.

Pamatujme si: Produkty s obsahem MMA- látky jsou lacinější, ale v konečném důsledku je zdravotní riziko pro klienta i nehtového specialistu daleko dražší.

MMA akrylové nehty jsou těžko odstranitelné. Když jsou MMA nehty vytvrzené, jsou velmi odolné vůči rozpouštědlům. Odstranění může po ponoření do rozpouštědla trvat i dvě hodiny.

Na rychle odstranění akrylových nehtů se používá elektrická bruska. Protože je těžko viditelné, kde končí akryl a začíná vlastní nehet, šance se propilovat až k přírodnímu nehtu, je velká. To může způsobovat poškození nehtové ploténky a trvalou deformací nehtů.

MMA má většinou silný, nasládlý zápach, způsobovaný chemickou nestabilitou.

Zápach se nevyhne ani používání EMA (Ethyl methakrylatu- což je látka která je považována za bezpečnější při použiti v kosmetickém průmyslu), není tak silný jako v případě MMA.


 

Post a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*