Jak se zbavit plísně na nohou?

nemoci

Plíseň – neboli onychomykóza. Rozšířený problém, který dokáže potrápit hodně lidi. Nezáleží na tom jestli jste mladý nebo starý, jaké máte sociální postavení, tahle bestie dokáže znepříjemnit život komukoliv.

Samozřejmě musíte se přesvědčit jestli to, co vidíte je 100% plíseň. Spousta nezkušených pedikérek nepozná plíseň od deformovaného nehtu v důsledku nošení úzké obuvi, hormonální změny, úrazu, cukrovky, nebo odvápnění atd. Změny na nehtech mohou znamenat mnoho různých věcí, proto je lepší se nechat vyšetřit ve specializovaných klinikách. Pozor na trhání nehtů! Nehty po tak drastické proceduře můžou růst zdeformované. Dříve, než si začnete způsobovat jakoukoliv bolest, zkuste jeden osvědčený recept. Do dvou týdnu plíseň bude fuč.

Pokud jste si všimli tmavě žlutého zabarvení na svobodném okraji nehtu, nemusíte hned šílet. Všechno je ve Váších rukách, i když musíte jednat poměrně rychle, protože plíseň je hrozná potvora, a přivlastňuje si území na Vaších nehtech poměrně rychle. Nehet začíná ustupovat od masa, a pod nim se tvoří vlhká hnusná substance s odporným zápachem.

Tak a teď přejdeme k našemu poměrně jednoduchému receptu.

Nejdříve běžte do lékárny,  kupte si dezinfekci, rukavice, roztok a mast na plísně (exoderil, canespor, chytrou houbu nedoporučují vzhledem k předraženosti).  Pote se musíte přemístit do drogerie, a koupit si kleště na nehty, pilník, mýdlo protex a klasické Savo. Budete potřebovat lavor, teplou vodu (asi tak 40°C až 50°C ), sůl (na 1L – 1 lžíce soli), abyste si nehet, popřípadě nehty rozmočily. Teď máte všechno, a můžete začít.

Naplňte lavor vodou, přidejte sůl, ponořte nohy do vody a rozpařujte přibližně 30 až 40 min. Navlékněte si rukavice, vydezinfikujte si chodidlo a prsty u nohy, a začněte opatrně vystříhávat postiženy okraj nehtu. Pokud nehet ustupuje od masa, tak v tom místě musíte ostříhat až ke zdravému nehtu. Pokud je nehet silný a tlustý, zapilujte ho ze shora, a ostříhejte.

Ještě jednou pořádně vydezinfikujte nehty, chodidlo a rukavice na rukou. Na postižený nehet naneste roztok proti plísni, mast mezi prsty, i na chodidlo. Musíte vědět, že mast funguje jenom na kůži, a roztok jenom na nehty. Takto musíte postupovat každý den během 1 až 2 týdnů. Vždy po procedúře lavor a kleště vydezinfikujte Savem a pilník vyhoďte. Každý den měníme čisté ponožky, nenosíme po dobu léčení silonky. Obuv buď vyhodit nebo vyprat a vydezinfikovat.

Dobrá rada nakonec – pokud chodíte do sauny nebo do společných sprch, třeba v posilovně, berte s sebou mýdlo Protex na umýti nohou, a žabky.


 

2 Comments

 1. Jaromír Křemen Září 12, 2017 3:14 pm

  Dobrý den,
  ve Vašem návodu uvádíte: Nejdříve běžte do lékárny, kupte si dezinfekci, Buťe ta hodná, můžete napsat jakou dezinfekci, nejlépe jméno přípravku.

  Díky, zdraví Jaromír Křemen

  • Studio Táňa Září 13, 2017 10:45 am

   Dobry den, může to být obyčejný líh z lékárny. Perfektně dezinfikuje. Nebo si můžete koupit na internetu, když zadáte do vyhledávače INCIDIN M Sprej Extra, to je koncentrovaný přípravek k dezinfekci kůže nohou, ponožek a obuví.

Post a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*